Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

VII Międzynarodowy Salon Edukacyjny

03 marca 2007

W warszawskim Centrum Expo XXI, gdzie od 1 do 3 marca odbywał się VII Międzynarodowy Salon Edukacyjny - "Perspektywy 2007 prezentacja liceów i techników" Polski Związek Pracodawców Budownictwa przy współpracy jednych z największych firm budowlanych, w tym Mostostalu Warszawa starał się zachęcić młodzież do wyboru szkół o profilu budowlanym.

Obecnie młode pokolenie coraz rzadziej decyduje się na naukę w szkole zawodowej, czy też technikum. Młodzi ludzie przekonani są, że po skończeniu tego rodzaju szkół czeka ich wyłącznie "kariera pracownika fizycznego". Tymczasem Janusz Zalewski, wiceprezes PZPB tłumaczy, że praca w budownictwie wygląda już zupełnie inaczej niż przed kilkoma laty. Przede wszystkim potrzebne są osoby potrafiące obsługiwać najnowsze technologie, które obecnie stosuje się przy budowie domów, dróg, czy mostów. Poza tym firmy budowlane w trakcie nauki oferują młodym ludziom profesjonalne praktyki, podczas których będą oni mogli przekonać się, czy praca w budownictwie jest tym, czym będą oni chcieli zajmować się w przyszłości.

Nasi koledzy z Mostostalu Warszawa: Sebastian Bogaczyk, Rafał Dąbrowski, Agnieszka Wrocławska, Sławomir Wójcik, Bernard Białoskurski, Błażej Skrzypkowski, Grzegorz Pluciak, Mariusz Drabik oraz Rafał Drozdowski doskonale poradzili sobie z promowaniem nauki w szkołach budowlanych. Opowiadali oni o obecnie realizowanych przez naszą firmę inwestycjach, o perspektywach związanych z pracą w budownictwie, prezentowali zdjęcia z wykonywanych przez Mostostal prac.