Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Spacerkiem po „naszych” mostach z Gazetą Wyborczą!

18 maja 2015

Mam przyjemność poinformować i już dziś zaprosić na wyjątkowy spacer z okazji obchodów 70-lecia Mostostalu Warszawa. Wspólnie z Gazetą Wyborczą wydajemy "Spacerownik po mostach warszawskich", który ukaże się 21 maja jako dodatek specjalny do czwartkowego wydania Gazety Wyborczej.

Dlaczego akurat taki temat okolicznościowego wydawnictwa przygotowanego wspólnie z Gazetą Wyborczą? Bo budowa stołecznych przepraw jest ważnym elementem mostostalowskiej historii.
Ale mają one też swój symboliczny wymiar – spinają przeszłość, teraźniejszość i przyszłość firmy. „Spacerownik po mostach warszawskich” opracowany przez dziennikarzy Gazety opisuje historię przepraw mostowych stolicy, z których wszystkie, oprócz mostu Północnego wybudował Mostostal Warszawa. Wszak historia firmy zaczyna się właśnie odbudową mostu im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie.

18 maja przypada również szczególne święto - w celu oddania szacunku ludziom związanym swoją pracą z szeroko pojętym mostownictwem dzień ten za sprawą Związku Mostowców RP został oficjalnie ustanowiony "Dniem Mostowca"! Wszystkim mostowcom składamy życzenia
z okazji ich święta!


Jeżeli chcecie posłuchać ciekawych anegdot i poznać ciekawostki związane z mostami wybudowanymi przez Mostostal Warszawa. Dołączcie do czytelników Gazety Wyborczej i poznajcie wszystkie tajemnice warszawskich mostów! O ciekawostkach związanych z ich budową opowiedzą nasi pracownicy zaangażowani w ich powstanie m.in. Jerzy Bogaczyk, Kierownik Budowy mostu im. Gen. Stefana Grota Roweckiego i mostu Siekierkowskiego oraz Tadeusz Karczmarzyk, Kierownik Budowy mostu Świętokrzyskiego, odpowiedzialny również za remont mostu Gdańskiego.

Spacerujemy w niedzielę, 24 maja br., start o godzinie 11:00, na lewym brzegu Wisły.

Serdecznie zapraszamy!