Mostostal Warszawa zdobywa szczyty dla hospicjum

Stowarzyszenie Wichura zdobywając najwyższe szczyty w Europie, zbiera pieniądze na hospicja dziecięce. Organizatorów górskich wypraw od lat wspiera Mostostal Warszawa, zapewniając uczestnikom wsparcie rzeczowe oraz logistyczne. Ważnym aspektem tych działań oprócz filantropii jest edukacja sportowa młodzieży. 

Stowarzyszenie, którego pełna nazwa brzmi Szkolny Klub Sportów i Turystyki Górskiej i Nizinnej „Wichura”, działa przy Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie i prowadzi wszechstronną działalność. Klub działa charytatywnie m.in. na rzecz wsparcia rodziny, osób niepełnosprawnych czy integracji cudzoziemców. Oprócz tego, stowarzyszenie aktywnie działa na rzecz promocji kultury fizycznej i sportu wśród młodzieży poprzez organizację np. wspinaczek górskich, wypady narciarskie czy spływy kajakowe. Wichurzanie podejmują się także wielu inicjatyw na rzecz pomocy dla Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Są to między innymi kwesty czy wycieczki w góry – im więcej kilometrów w drodze na szczyt, tym więcej pieniędzy trafia do chorych.

Mostostal Warszawa od lat chętnie wspiera Wichurzan w drodze na szczyty. Spółka, oprócz wsparcia finansowego, zapewnia transport uczestnikom wypraw. Stowarzyszenie często organizuje wyprawy wspinaczkowe w Alpach, Karkonoszach oraz Tatrach. W wyprawach uczestniczy Jarosław Żemła, Dyrektor Montażu i Rozruchu w Mostostalu Warszawa, który dzieli się swoją pasją do gór, zachęcając kolejne osoby do udziału w projektach Stowarzyszenia. W tym roku Mostostal Warszawa towarzyszył Wichurzanom w wyprawie na Naakopf (2570 m n.p.m.) w Alpach Retyckich i Piz Boe (3152 m n.p.m.) we włoskich Dolomitach. Obie wędrówki zostały organizowane w ramach akcji „Zdobywamy szczyty dla hospicjum”.

Wspierając Stowarzyszenie „Wichura” Mostostal Warszawa włącza się w pomoc dla hospicjów dziecięcych, promocję aktywności sportowych wśród młodzieży. Górskie wędrówki w szlachetnym celu są świetną metodą na budowanie zaangażowania społecznego wśród młodego pokolenia. Oprócz inspirujących wypraw po górach, które dostarczają przygód i pięknych wspomnień, uczestnicy wydeptują kilometry dla dobra innych.

Podobną inicjatywę Mostostal Warszawa prowadził przez ostatnie miesiące w ramach akcji MOST OF ALL Razem dla Innych, angażując pracowników w aktywność sportową i szlachetną pomoc. Realizując swoje sportowe pasje pracownicy zbierali pieniądze dla potrzebujących dzieci – spółka przeliczała przebyte przez nich kilometry na złotówki. Za pieniądze sfinansowano warsztaty dla dzieci z ogniska na warszawskiej Pradze Południe. W listopadzie odbyły się już pierwsze zajęcia z cyklu edukacyjnego trwającego do maja 2018 r.

Wśród inicjatyw edukacyjnych, które realizuje firma, znajdują się również warsztaty ekologiczne dla uczniów szkół podstawowych prowadzone przez wolontariuszy Mostostalu Warszawa w ramach Wolontariat Day, wycieczki na place budowy dla uczniów techników i studentów. Poprzez inwestycję w potencjał młodych ludzi, wspieranie edukacji Mostostal Warszawa chce w odpowiedzialny sposób budować przyszłość.

Wróć