Dzień Dziecka – „Zaczytany Targówek” wspólnie z wolontariuszami Mostostal Warszawa

Ponad pół tysiąca dzieci wzięło udział w Dzielnicowym Dniu Bajki na warszawskim Targówku organizowanym z okazji Dnia Dziecka. Pomysłowe obchody mają za zadanie szerzyć czytelnictwo wśród najmłodszych. Zostały zorganizowane w ramach wieloetapowego projektu „Zaczytany Targówek”. Cel społeczny przyświecający wydarzeniu współgra z działaniami edukacyjnymi, które Mostostal Warszawa realizuje na rzecz młodego pokolenia.

Od zawsze wspieramy naukę i edukację, również wśród najmłodszych! Mostostal Warszawa od wielu lat wychodzi na przeciw polskim uczelniom technicznym w trosce o kształcenie młodzieży akademickiej, która wiąże swoją przyszłość z branżą budowlaną. Dodatkowo firma prowadzi efektywną działalność naukowo-badawczą, rozwijając nowatorskie projekty we współpracy z zagranicznymi i krajowymi jednostkami dydaktyczno-naukowymi. Podejmowane działania zataczają coraz szersze kręgi. Kolejny rok z rzędu Mostostal Warszawa pojawi się również w szkołach podstawowych, organizując zajęcia edukacyjno-ekologiczne dla dzieci w ramach Wolontariat Day. Między innymi w ten sposób spółka stara się sprostać wyzwaniom, jakie przed przedsiębiorstwami przemysłowo-budowlanymi stawia zrównoważony rozwój. 

Zaangażowanie społeczne firmy jest także widoczne podczas takich inicjatyw jak obchody Dnia Bajki, które odbyły się 30 maja w dzielnicy Targówek w Warszawie. Ta wyjątkowa akcja kończy tegoroczną edycję projektu „Zaczytany Targówek” mającej za zadanie zachęcić najmłodszych do lektury książek i rozbudzić w nich zamiłowanie do czytelnictwa. Podczas imprezy grupy przedszkolne miały okazję uczestniczyć we wspólnym czytaniu bajek. Pomysłodawcy zaplanowali na ten dzień kolorową paradę przez Park Bródnowski.  

Dzieci w przemarszu były przebrane za bajkowe postacie. Każda grupa przedszkolna miała za zadanie przedstawić własną interpretację jednej z bajkowych opowieści oraz przygotować tematyczne, bajkowe wyspy z aktywnościami. Atrakcyjna oprawa zaktywizowała przedszkolaków, dla których przygotowano szereg zabaw, konkursów i niespodzianek. Nagrody wręczono m.in. za przygotowanie najciekawszego bajkowego stoiska. Imprezę poprowadziła Katarzyna Patrzyczna, koordynator akcji Zaczytany Targówek oraz Dyrektor VIII Ogrodu Jordanowskiego w Warszawie.

Włączając się w organizację tego wydarzenia, Mostostal Warszawa został sponsorem Zaczytanego Dnia Dziecka i ufundował m.in. zdrowe przekąski dla małych uczestników. Tego dnia również wolontariusze firmy wspomagali organizatorów w opiece nad dziećmi. Dodatkowo, odbyło się wspólne sadzenie Bajkowego Drzewa, którego mecenasem został Mostostal Warszawa i Cemex Polska. Artur Soczewica, Dyrektor Oddziału Centralnego Mostostal Warszawa wspólnie z Pawłem Michalcem, Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy wbił łopatę pod okazałą sadzonkę, by pokazać dzieciom, że warto dbać o naszą planetę.

Nasi wolontariusze zachęcają do wspólnego czytania z dziećmi.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z Bajkowego Dnia Dziecka.

Wróć