Mostostal Warszawa sponsorem turnieju siatkarskiego w Krośnie

Sportowe emocje znów rozgrzeją kibiców! Tym razem w Krośnie, gdzie w dniach 14-16 września odbędzie się międzynarodowy turniej siatkarski o Puchar Prezydenta Miasta. Mostostal Warszawa jest sponsorem głównym wydarzenia. W rozgrywkach wezmą udział mocne zespoły europejskiej ligi.

Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna w piłce siatkowej od lat cieszy się prestiżem i zainteresowaniem siatkarskich zespołów. W tym roku impreza świętuje dodatkowo okrągły jubileusz. W Krośnie odbędą się dziesiąte z kolei rozgrywki. Turniej organizuje Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno. Pomysłodawcą wydarzenia jest obecny prezes Stowarzyszenia Andrzej Hojnar. Mostostal Warszawa został sponsorem głównym imprezy, przy okazji której organizatorzy starają się zaangażować sympatyków sportu w działania na rzecz innych np. poprzez zbiórkę krwi.

Podczas turnieju kibice będą mieli okazję zobaczyć siatkówkę na światowym poziomie, bo o puchar powalczą cztery dobrze znane, silne drużyny. Ciekawostką jest to, że w zmaganiach weźmie udział tylko jeden polski klub, Asseco Resovia Rzeszów. To też pokazuje, że turniej ma już swoją rangę zagranicą. Poza resoviakami wystąpią dwie ekipy z Włoch Gi Group Monza i Calzedonia Werona oraz sześciokrotny mistrz Argentyny UPCN San Juan Volley Club. W poprzednich edycjach turnieju w Krośnie gościły takie zespoły, jak m.in. Zenit Kazań, PGE Skra Bełchatów czy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Na każdy dzień imprezy zaplanowano dwa siatkarskie spotkania (zobacz Plan Turnieju). Szykuje się świetne sportowe widowisko i gratka dla fanów siatkówki, którzy będą mieli szansę na autografy. W krośnieńskiej hali MOSiR pojawią się dobrze znane nazwiska. Na parkiecie zagra m.in. reprezentant polskiej kadry siatkarzy – Zbigniew Bartman, Włoch Emanuele Birarelli, Amerykanin Thomas Jaeschke czy też Brazylijczyk Federiko Gómez.

Mostostal Warszawa wiąże z miastem i regionem kilka znaczących inwestycji. Spółka modernizowała Zakład Uzdatniania Wody „Sieniawa”, wybudowała zakład utylizacji odpadów komunalnych w Krośnie. Właśnie rozpoczyna się modernizacja miejscowej oczyszczalni, której generalnym wykonawcą jest również Mostostal Warszawa. Wkład spółki w rozwój społeczności lokalnej jest coraz bardziej widoczny. Przekłada się zarówno na udogodnienia życia codziennego, jak i na poprawę środowiska. Wsparcie organizatorów turnieju w Krośnie jest kolejnym przykładem zaangażowania w inicjatywę istotną dla mieszkańców Krosna i okolic.  

 

Plan Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna (Krosno, hala MOSiR):

14.09.2017 (czwartek)

godz. 17:00 UPCN San Juan VC - Gi Group Monza
godz. 19:30 Asseco Resovia - Calzedonia Verona

15.09.2017 (piątek)

godz. 17:00 Asseco Resovia - Gi Group Monza
godz. 19:30 Calzedonia Verona - UPCN San Juan VC

16.09.2017 (sobota)

godz. 17:00 Calzedonia Verona - Gi Group Monza
godz. 19:30 Asseco Resovia - UPCN San Juan VC

Wróć