Budujemy zieloną przyszłość - Mostostal Warszawa zaangażowany społecznie

W trosce o zrównoważony rozwój, Mostostal Warszawa realizuje zintegrowane działania edukacyjne. Prowadzona aktywność dydaktyczno-naukowa w dziedzinie ekologii ma na celu kształtować odpowiedzialną postawę młodego pokolenia. Istotną część tych aktywności stanowią warsztaty ekologiczne, które przeprowadzają w szkołach wolontariusze firmy. W czerwcu odbył się kolejny cykl zajęć o środowisku z udziałem dzieci w wieku szkolnym.

Edukacja jest najlepszą drogą do zmian. Do przyszłości czystej, ekologicznej, przyjaznej środowisku. Z takim przekonaniem Mostostal Warszawa zorganizował Wolontariat Day, czyli warsztaty w szkołach dotyczące zrównoważonego rozwoju. Czemu? Ponieważ chcemy kształtować dobre nawyki i budować świadomość ekologiczną u dzieci w wieku 6-10 lat. W perspektywie wyzwań, jakie stawia przed sektorem budowlanym oraz przed całym społeczeństwem zrównoważony rozwój, Mostostal Warszawa stara się włączać pracowników firmy w realizację strategicznych priorytetów.

W ramach Wolontariat Day wolontariusze przeprowadzili edukacyjne zajęcia w szkołach podstawowych według autorskich scenariuszy. Tematem przewodnim warsztatów była obrona planety przez czterech animowanych superbohaterów: Wodę, Energię, Zero i Klimat. Motyw bajkowego herosa pozwolił w przystępny sposób poprowadzić małoletnich przez gąszcz tematów związanych z ekologią.

 

Wolontariusze Mostostalu Warszawa poprowadzili w klasach blisko dwugodzinne zajęcia, wykorzystując autorskie materiały dydaktyczne, w tym aplikację mobilną z filmem i zagadkami, oraz specjalnie przygotowany plan aktywności. Zajęcia miały zachęcić dzieci do zaangażowania się w sprawy Ziemi i pomóc im w zrozumieniu czterech filarów, na których opierają się Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Cel został osiągnięty, bo dzieci bardzo aktywnie brały udział w lekcjach i chętnie wykonywały przygotowane zadania. Jedenastu wolontariuszy Mostostalu Warszawa odwiedziło w sumie 14 klas i przeprowadziło warsztaty dla blisko 420 dzieci. Z kolei na całym świecie w tegorocznej edycji akcją zostało objętych ponad 14 000 dzieci z 15 krajów: Australii, Brazylii, Kanady, Kostaryki, Indii, Meksyku, Nowej Zelandii, Norwegii, Peru, Portugalii, Południowej Afryki, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych.

Dziękujemy naszym wolontariuszom! W tegorocznej edycji Wolontariat Day udział wzięli: Sławomir Barczak/Obszar Infrastruktury, Filip Cewiński/Centrala Warszawa, Magdalena Małek/Centrala Warszawa, Waldemar Giedrojć/Oddział Centralny, Mariusz Piątkowski/Centrala Warszawa, Marta Kąkolewska/Oddział Północny, Iwona Sadowska/Oddział Północny, Elżbieta Namieśnik/Oddział Północny, Magda Skrzypek/Oddział Północny, Katarzyna Deja/Oddział Południowy, Aneta Gajewska/Oddział Południowy.

Poczytaj więcej o działaniach społecznych Mostostal Warszawa w części Zaangażowanie społeczne.

Wróć