Realizacje Mostostal Warszawa

Siedziba Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH w Krakowie

Nowy budynek dydaktyczny AGH powstanie w pierzei ulicy Czarnowiejskiej w miejscu wyburzonych XIX-wiecznych kamienic. Będzie to czterokondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej 2,2 tys. metrów kwadratowych, a znajdzie się w nim siedziba Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

W ramach podpisanej umowy Mostostal Warszawaoprócz siedziby wydziału wykona zagospodarowanie działki, przebuduje pomieszczenia na III piętrze budynku B-7, gdzie mieści się sąsiadujący z inwestycją Wydział Matematyki Stosowanej (tak, aby zapewnić połączenie komunikacyjne z klatką schodową nowego budynku). Wejście na wydział będzie zlokalizowane od strony kampusu, a nie od ulicy Czarnowiejskiej. W zakres prac wchodzi równieżbudowa instalacji zewnętrznych: kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wodociągowej, elektrycznej, teletechnicznej i ciepłowniczej.

W budynku znajdą się nowoczesne laboratoria, m.in. sieci operatorskich, sieci optycznych, wirtualizacji i technologii cyfrowych, bezpieczeństwa sieci, sieci sensorowych, które umożliwią prowadzenie innowacyjnych badań w zakresie ICT. Budynek ma być gotowy do użytkowania w październiku 2018 r.

 

Przedmiot umowy: Budowa budynku dla Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji na terenie AGH w Krakowie 
Zamawiający: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie 
Projekt: AE FUSION Studio sp. z o.o. 
Wykonawca: Oddział Południowy Mostostal Warszawa 
Kierownik kontraktu: Artur Sikora 
Kierownik budowy: Mariusz Rudnik 
Liczba kondygnacji:
Kubatura: 11 590 m
Powierzchnia użytkowa: 2 228 m
Wartość kontraktu: 16 867 437,57 zł (brutto)

Wróć