Pracownicy Mostostalu Warszawa budują lepszą przyszłość dzieci

Sportowa drużyna Mostostalu Warszawa, złożona z prawie 70 pracowników pokonała łącznie 18 000 km, aby zdobyć fundusze dla dzieci w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. W duchu zdrowej rywalizacji od lipca do września brali udział w sportowych wyzwaniach, w których każdy przebyty kilometr zamieniał się na złotówki. Zgromadzone środki zostały przeznaczone na zajęcia edukacyjne prowadzone przez Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera.

Serce dla sportu i dla pomagania

Zebrana kwota pozwoli na zorganizowanie łącznie 120 godzin fantastycznych warsztatów dla 40 podopiecznych Ośrodka Pracy Pozaszkolnej nr 3 na warszawskiej Pradze oraz na ufundowane im dodatkowych pomocy dydaktycznych.  Zajęcia z robotyki, zabawa klockami Lego Mindstorms oraz oryginalne zajęcia dla małych chemików będą odbywać się cztery razy w miesiącu od końca listopada 2017 roku do końca maja 2018 roku. Dzieci będą mogły rozwijać się na wielu płaszczyznach jednocześnie, kształtując zdolności manualne i kreatywne myślenie. 27 listopada br. odbyły się pierwsze takie zajęcia, na których mali inżynierowie zbudowali robota sumo, dowiedzieli się, czym jest magiczny superglut oraz zobaczyli pokaz z suchym lodem.

Edukacja – kluczem do budowania lepszej przyszłości

Mostostal Warszawa od lat realizuje swoją strategię CSR w oparciu o różnorodne projekty edukacyjne. Nauczanie oraz zdobywanie doświadczenia poprzez praktykę stanowią wspólną bazę dla działań prowadzonych przez spółkę na kilku płaszczyznach. Są to zarówno przedsięwzięcia badawczo-rozwojowe realizowane przez własny Dział Badań i Rozwoju, jak również współpraca z wyższymi uczelniami, edukacja ekologiczna uczniów szkół podstawowych w ramach Wolontariat Day (realizowana wspólnie z głównym akcjonariuszem Spółki firmą Acciona), a ostatnio - wsparcie środowisk lokalnychdzięki współpracy z Fundacją Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera.

 

 

Razem dla innych

Najnowszy projekt edukacyjny powstał z inicjatywy, która początkowo miała się skupiać na motywowaniu pracowników Mostostalu Warszawa do zdrowego i aktywnego stylu życia w ramach akcji MOST OF ALL oraz realizowania założeń work life balance. Biorący udział w projekcie pracownicy pokazali swoje sportowe pasje i podejmowali wyzwania w trzech dyscyplinach: chodzenie, bieganie oraz jazda na rowerze. Inicjatywa ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego podczas jej drugiej odsłony Mostostal Warszawa zdecydował, aby aktywność sportową pracowników ukierunkować na konkretny cel i przeliczać przebyte kilometry na złotówki. W taki sposób powstał program MOST OF ALL RAZEM DLA INNYCH, który trwał od lipca do września 2017 roku. Zebrane fundusze postanowiono przeznaczyć na organizację zajęć edukacyjnych dla dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.   

Fundacja Edukacji Małego Inżyniera

Parterem akcji została Fundacja Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera, której celem statutowym jest podnoszenie poziomu wykształcenia wśród dzieci i młodzieży bez względu na ich miejsce zamieszkania, zamożność czy pochodzenie.Pracownicy Mostostalu Warszawa przeszli, przebiegli i przejechali 18 000 km. A ponieważ każdy kilometr miał wartość jednej złotówki, łącznie udało się zebrać 18 000 zł. Pieniądze te umożliwią przeprowadzenie 120 godzin kreatywnych warsztatów dla podopiecznych Ośrodka Pracy Pozaszkolnej nr 3 na warszawskiej Pradze oraz ufundowanie dla dzieci dodatkowych pomocy dydaktycznych.

W wybrane warsztaty będą zaangażowani również pracownicy Mostostalu Warszawa, którzy opowiedzą najmłodszym w jaki sposób dbać o środowisko naturalne każdego dnia, kształtując tym samym ich eko-świadomość.

Więcej informacji:

Agata Falęcka
rzecznik prasowy spółki

Mostostal Warszawa S.A 
Dział Komunikacji
tel. +48 662-021-509
tel. 22 250 -76-22

Informacje o Spółce

Mostostal Warszawa SA należy do grona największych firm budowlanych w Polsce. Ponad siedem dekad obecności firmy na rynku budowlanym zaowocowało realizacją inwestycji we wszystkich kluczowych segmentach rynku budowlanego w kraju i Europie. W swoim działaniu spółka łączy wieloletnią tradycję polskiej myśli inżynierskiej z profesjonalną organizacją i szerokim wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Mostostal Warszawa jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych niemal od początku istnienia krajowego rynku kapitałowego. Głównym akcjonariuszem spółki jest Acciona SA – hiszpańska firma działająca w sektorze infrastruktury, energetyki odnawialnej oraz gospodarki wodnej. Mostostal Warszawa SA jest głównym udziałowcem kilku przedsiębiorstw tworzących Grupę Kapitałową Mostostal Warszawa

Wróć