Mostostal Warszawa wybuduje „Nowy Mokotów”

Mostostal Warszawa podpisał kontrakt z Echo Investment S.A. na budowę III etapu osiedla mieszkaniowego „Nowy Mokotów” przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie. W ramach projektu powstanie 239 mieszkań i apartamentów na powierzchni całkowitej ponad 34 tysięcy metrów kwadratowych. Szacowana wartość inwestycji wynosi blisko 64 miliony złotych, a termin jej wykonania planowany jest na III kwartał 2017 roku.

Osiedle „Nowy Mokotów” powstaje przy ulicy Konstruktorskiej, w sąsiedztwie biurowego zagłębia na warszawskim Służewcu Przemysłowym. Trzeci, czyli przedostatni etap inwestycji, zakłada budowę ośmiu sześciokondygnacyjnych budynków, w których powstanie 239 mieszkań i apartamentów. W projekcie przeważają mieszkania 2 i 3 pokojowe, ale na ostatnich piętrach znajdą się również przestronne apartamenty zdużymi tarasami i zielonymi dachami. Wszystkie mieszkania usytuowane na parterze będą miały własne ogródki, a pozostałe loggie i balkony. Mostostal Warszawa wybuduje również podziemny parking, w którym znajdą się komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery. Wszystkie budynki będą w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

„Budowa III etapu osiedla „Nowy Mokotów” to, po podpisanym niedawno kontrakcie na budowę apartamentów w Krakowie, kolejna inwestycja mieszkaniowa w portfolio Mostostalu Warszawa” – powiedział podczas podpisywania umowy Jacek Szymanek, Członek Zarządu Mostostal Warszawa.

„Dzięki funkcjonalnemu projektowi, osiedle położone w samym środku biurowej dzielnicy Warszawy, ma szansę stać się oazą spokoju dla powracających do niego mieszkańców. Dlatego przy realizacji kontraktu stawiamy na najwyższą jakość wykonania, stworzenie funkcjonalnych przestrzeni mieszkalnych oraz odpowiedniej infrastruktury, które ułatwią życie i poprawią komfort jego przyszłych mieszkańców” – powiedział Artur Soczewica, Dyrektor Oddziału Centralnego Mostostal Warszawa.

Osiedle Nowy Mokotów zaplanowano jako autonomiczną jednostkę urbanistyczną z wewnętrznym układem komunikacyjnym, własną przestrzenią sprzyjającą integracji społecznej, zielenią i lokalami usługowymi. Całość stanowi zamknięty obiekt z wewnętrznymi ogrodzonymi dziedzińcami.

Podstawowe dane:

Inwestor: Echo Investment S.A.
Generalny wykonawca: Mostostal Warszawa SA
Projektant:
Kuryłowicz & Associates Architecture Studio
Termin realizacji:
31.08.2017
Kierownik Kontraktu:
Paweł Półtorak
Kierownik Budowy:
Tomasz Żyluk

Wartość: 63 950 000 netto

Powierzchnia całkowita: 34 104 m²
Powierzchnia użytkowa: 16 136,69m²
Kubatura brutto: 113 672m³
Ilość mieszkań: 239
Ilość kondygnacji naziemnych: do 8
Ilość podziemnych: - 1

 

Więcej informacji:

Agata Falęcka
Rzecznik Prasowy

Mostostal Warszawa S.A
Dział Komunikacji
tel. +48 662-021-509
tel. 22 250 -76-22

 

Informacje o Spółce

Mostostal Warszawa SA należy do grona największych firm budowlanych w Polsce. Blisko siedem dekad obecności firmy na rynku budowlanym zaowocowało realizacją inwestycji we wszystkich kluczowych segmentach rynku budowlanego w kraju i Europie. W swoim działaniu spółka łączy wieloletnią tradycję polskiej myśli inżynierskiej z profesjonalną organizacją
i szerokim wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Mostostal Warszawa jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych niemal od początku istnienia krajowego rynku kapitałowego. Głównym akcjonariuszem spółki jest Acciona SA – hiszpańska firma działająca w sektorze infrastruktury, energetyki odnawialnej oraz gospodarki wodnej. Mostostal Warszawa SA jest głównym udziałowcem kilku przedsiębiorstw tworzących Grupę Kapitałową Mostostal Warszawa

Wróć