Mostostal Warszawa – 70 lat doświadczenia na polskim rynku

Mostostal Warszawa podsumował 70 lat działalności na polskim rynku. W tym czasie wybudował setki mostów, zakładów przemysłowych i chemicznych, budynków mieszkalnych, biurowych i użyteczności publicznej, a także drogi, obiekty sportowe, czy pierwsze odcinki warszawskiej linii metra. Na przestrzeni tych lat, mimo zmiennej koniunktury na rynku, spółka zawsze była zaangażowana w najważniejsze projekty budowlane w kraju i plasowała się w czołówce firm generalnego wykonawstwa w Polsce.

Spółka Mostostal Warszawa rozpoczęła działalność w 1945 roku, a jej pierwszą inwestycją była odbudowa mostu imienia Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Równie ważne daty w historii firmy to jej prywatyzacja – w 1991 roku i debiut na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych – dwa lata później. W 1999 roku Mostostal Warszawa pozyskał strategicznego partnera i udziałowca – hiszpańskiego potentata na światowym rynku budowlanym, firmę Acciona.

Mostostal Warszawa w każdym polskim mieście.

Podczas 70 lat działalności Spółka Mostostal Warszawa wpisała się w panoramę Warszawy współtworząc i odbudowując wiele obiektów na terenie miasta. Poczynając od większości przepraw mostowych (7 mostów w stolicy), poprzez budynek Rotundy, Teatr Wielki, Zamek Królewski, budynek Sejmu, czy rewitalizację Krakowskiego Przedmieścia. Ale Mostostal to nie tylko Warszawa. Przez 70 lat niemalże w każdym polskim mieście powstał obiekt wybudowany przez spółkę. Rewitalizacja zabytkowego gmachu Filharmonii Śląskiej, budowa jednej z najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych – Tauron Arena w Krakowie i Atlas Arena w Łodzi, największy pod względem powierzchniowym most na świecie – Most Rędziński we Wrocławiu, Filharmonia Warmińsko-Mazurska, czy Sala Koncertowa w Sosnowcu. Mostostal jest też wykonawcą najwyższego biurowca w Europie – Centrali Commerzbanku we Frankfurcie.

„70 lat historii Mostostalu Warszawa to przede wszystkim praca ludzi, którzy na przestrzeni tych lat z zapałem i zaangażowaniem tworzyli największe dokonania spółki. To także bezcenne wsparcie klientów i partnerów biznesowych, którym dziękujemy za udział w budowaniu naszego sukcesu! Biorąc pod uwagę plany i pracowników, którzy je realizują, możemy być spokojni o przyszłość i pozycję Mostostalu Warszawa na polskim rynku budowlanym”. – powiedział Miguel Angel Heras Llorente, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Mostostal Warszawa SA.

Optymistycznie w przyszłość

Obecnie Mostostal Warszawa należy do ścisłej czołówki polskich przedsiębiorstw przemysłowych, a swoją aktywność prowadzi we wszystkich głównych sektorach rynku budowlanego w kraju i za granicą. Kluczową realizacją dla spółki jest teraz jedna z największych inwestycji przemysłowych w Europie – budowa bloków energetycznych nr 5 i 6 w Elektrowni Opole, która zgodnie z harmonogramem ma zakończyć się na początku 2019 roku. Optymistyczne są również wyniki finansowe - w pierwszym kwartale 2015 roku Mostostal Warszawa na poziomie skonsolidowanym osiągnął 239,23 milionów złotych przychodów i zanotował 2,43 milionów złotych zysku netto wobec 5,84 milionów złotych straty przed rokiem.

Więcej informacji:
Agata Falęcka
Rzecznik Prasowy
Mostostal Warszawa S.A
Dział Komunikacji
tel. +48 662-021-509
tel. 22 250 -76-22


Informacje o Spółce
Mostostal Warszawa SA należy do grona największych firm budowlanych w Polsce. Siedem dekad obecności firmy na rynku budowlanym zaowocowało realizacją inwestycji we wszystkich kluczowych segmentach rynku budowlanego w kraju i Europie. W swoim działaniu spółka łączy wieloletnią tradycję polskiej myśli inżynierskiej z profesjonalną organizacją i szerokim wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Mostostal Warszawa jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych niemal od początku istnienia krajowego rynku kapitałowego. Głównym akcjonariuszem spółki jest Acciona SA – hiszpańska firma działająca w sektorze infrastruktury, energetyki odnawialnej oraz gospodarki wodnej. Mostostal Warszawa S.A. jest głównym udziałowcem kilku przedsiębiorstw tworzących Grupę Kapitałową Mostostal Warszawa.

Wróć