Eksperci Mostostal Warszawa zapraszają na Dzień Młodego Inżyniera!

16 maja (wtorek) w warszawskich Złotych Tarasach odbędzie się inauguracyjna sesja warsztatów Dnia Młodego Inżyniera w ramach programu Builder For The Young Engineers (B4YE). Warto odwiedzić Mostostal Warszawa podczas DMI. Eksperci Mostostal Warszawa będą czekać na studentów zarówno na stoisku konsultacyjnym, jaki i w auli wykładowej. Przed nami cały dzień wrażeń, który przypieczętuje solidna dawka wiedzy i garść porad od najlepszych specjalistów w branży.

Z myślą o młodym pokoleniu

Mostostal Warszawa partneruje programowi społecznemu skierowanemu do pokolenia młodych inżynierów. Wspólnie z największymi przedstawicielami branży budowlanej chcemy dać szansę studentom na zapoznanie się z branżą budowlaną od strony pracodawcy, i nabycia wiedzy prosto od doświadczonej kadry z wieloletnią praktyką. Swoją wiedzą i autorytetem wspieramy ten program jako firma. W ten sposób stwarzamy studentom szanse rozwojowe i nowe możliwości na zdobycie cennego praktycznego doświadczenia. To również okazja dla młodych inżynierów na to by błysnąć wiedzą i zaprezentować się przyszłym pracodawcom np. w ramach organizowanych konkursów technicznych.

Oko w oko z ekspertami

Dzień Młodego Inżyniera zaplanowany na 16 maja br. w warszawskich Złotych Tarasach zainauguruje cykl spotkań, które będą organizowane w ramach programu Builder For The Young Engineers (łącznie odbędą się cztery takie warsztaty w cyklu rocznym).  Podczas Dnia Młodego Inżyniera przewidziane są wykłady, warsztaty, case studies, quizy i konsultacje z przedstawicielami partnerów akcji. Na stoisku konsultacyjnym Mostostal Warszawa uczestnicy DMI będą mogli postawić w ogniu pytań kilku inżynierów naszej firmy. Do dyspozycji studentów będą również przedstawiciele Działu Personalnego, którzy udzielą niezbędnych informacji na temat możliwości odbycia staży, czy zatrudnienia w firmie.  

 

Największy plac budowy Europy   

Z myślą o studentach przygotowaliśmy też wyjątkowe wystąpienie. Specjalnie dla uczestników Dni Młodego Inżyniera, Kamil Wituń, główny technolog ds. zakładowej kontroli produkcji w Mostostal Warszawa, wygłosi prezentację na temat procesu betonowania fundamentu kotłowni bloku energetycznego na terenie elektrowni Opole, zwracając uwagę na aspekt technologiczny oraz logistyczny. Nasz ekspert podzieli się ciekawostkami z najbardziej spektakularnego placu budowy w Polsce, udzielając praktycznych wskazówek i merytorycznej wiedzy. Te liczby przyprawią studentów o zawrót głowy!

Przypomnijmy!

  • 980 tys. m³ ziemi z wykopów pod fundamenty nowych bloków wystarczyłoby do zasypania Zalewu Zegrzyńskiego na Mazowszu!
  • 65 tys. ton stali w konstrukcji wykorzystanej do budowy jest zbliżona do budowy nowojorskiej Empire State Building!
  • 250 tys. ton betonu wystarczyłoby do postawienia drugiego Pentagonu!
  • 3 tys. km kabli – ich długość wynosi tyle ile trasa z Warszawy do Lizbony!

 

Zaglądamy na uczelnie

Cenimy sobie wiedzę i uważamy, że warto się nią dzielić i przekazywać ją młodym inżynierom. Gwarantujemy kontakt z wysoko cenionymi inżynierami Mostostal Warszawa nie tylko w ramach akcji Dni Młodego Inżyniera. Okazję do zapoznania się z unikalną w skali kraju wiedzą na temat budowy Elektrowni w Opolu dajemy też studentom Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki  Warszawskiej. 15 maja br. na tejże uczelni odbędzie się dwugodzinny wykład Pawła Żbikowskiego, Dyrektora Obszaru Energetyki w Mostostal Warszawa. Tematem głównym spotkania będzie oczywiście budowa nowych bloków na parametry nadkrytyczne w Opolu, którą realizuje w konsorcjum nasza spółka. Warto się tam pojawić, bo to kolejna okazja na wyjątkowe spotkanie i zdobycie informacji z pierwszej ręki o flagowej inwestycji polskiej energetyki.

Nasz Most do wiedzy

Mostostal Warszawa, dysponując ponad 70-letnim doświadczeniem na rynku budowlanym, jest inicjatorem wielu działań mających na celu szersze wykorzystanie i dzielenie się swoją wiedzą inżynierską. Zadanie to realizujemy m.in. współpracując z jednostkami naukowo-badawczymi, czy uczelniami technicznymi w Polsce, a cel społeczny, który sobie w tym zakresie postawiliśmy, to m.in. wspieranie nowych technologii, wprowadzanie innowacji w budownictwie czy podnoszenie poziomu kształcenia studentów poprzez dostarczanie im praktycznej wiedzy, a także wspieranie poszczególnych inicjatyw szkół wyższych. Praktyczna wiedza i doświadczenie naszych kolegów – inżynierów z szerokim doświadczeniem zdobytym na zaawansowanych technologicznie budowach to kapitał naszej firmy, ale także ogromna wartość dla kandydatów na przyszłych inżynierów.

Do zobaczenia na spotkaniach z ekspertami Mostostal Warszawa!

Więcej szczegółów na temat Programu Builder For The Young Enigeeners można znaleźć na oficjalnym profilu wydarzenia w portalu Facebook. Dziś pojawi się tam konkurs przygotowany przez Kamila Witunia. Zapraszamy do udziału!

Zachęcamy również do lektury artykułu dot. Procesu betonowania w Elektrowni Opole, który ukazał się na łamach miesięcznika Builder.

 

Fot. Marcin Szulc Mostostal Warszawa

 

Wróć