Dzień Młodego Inżyniera

Mostostal Warszawa, partner programu Builder For The Young Engineers, uczestniczył w całodniowych warsztatach na Dniu Młodego Inżyniera. Na wykładach pojawiło się liczne grono słuchaczy, którzy chętnie odwiedzali również punkt konsultacyjny Mostostal Warszawa. Młode pokolenie studentów miało szansę  skorzystać z wiedzy i doświadczenia fachowców firmy z wieloletnią znajomością branży budowlanej. Jak również poznać szczegóły konkursu głównego! Łączna pula nagród w inżynierskim boju wynosi 68 tys. złotych, termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 października. Młodych inżynierów z Mostostalu zachęcamy do stanięcia w inżynierskie szranki!

Wyzwania dla młodych inżynierów

W programie Builder For Young Engineers młodzi inżynierowie mają szansę rozwijać swoje zdolności i nabywać praktyczną wiedzę, zarówno od profesjonalistów, jak i podejmując wyzwania, jakie zostały przed nimi postawione w ramach specjalnie przygotowanego konkursu głównego. Prace będzie oceniał m.in. zasiadający w kapitule konkursu Prezes Mostostal Warszawa Andrzej Goławski.

Do rywalizacji może przystąpić młody inżynier, student bądź absolwent wydziału budownictwa, który nie ukończył 34 roku życia. Uczestnicy konkursu mają do wyboru jedno z czterech zadań. Każde z nich pozwala zmierzyć się z prawdziwymi problemami, z jakimi muszą sobie radzić na co dzień pracownicy na budowach. W konkursie obowiązują dwie kategorie. Pierwsza z nich dotyczy projektów konstrukcyjnych, a uczestnicy mogą zaprojektować kładkę pieszo-rowerową bądź miejski garaż podziemny. Druga obejmuje etap realizacji projektu. Tutaj młodzi inżynierowie zostali postawieni w roli wykonawcy stropu żelbetowego albo zjazdów z dróg dojazdowych.

Program „Builder For The Future” otrzymał honorowy patronat Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwa Energii.

UWAGA! Aby tym lepiej przygotować prace konkursowe zachęcamy do lektury „Buildera” – w każdym wydaniu duża dawka wiedzy przygotowana przez wybitnych specjalistów w swoich dziedzinach. Aktualne informacje na temat B4TYE są publikowane na stronie buildercorp.pl oraz na profilu Facebook: 4YoungEngineers. Pytania można również kierować mailem na adres: 4ye@buildercorp.pl. Młodzi inżynierowi zainteresowani udziałem w konkursie głównym więcej informacji znajdą w załączonym pliku.

 

 

Dni Młodego Inżyniera – spotkania z fachowcami

Dni Młodego Inżyniera, oprócz ogłoszenia konkursu głównego, były również doskonałą okazją do bezpośredniego spotkania świata akademickiego z fachowcami z branży. Na naszym stoisku firmowym pojawiła się grupa inżynierów: Paweł Półtorak (kierownik kontraktu), Juliusz Żach (kierownik Działu Badań i Rozwoju), Kamil Wituń (główny technolog/pełnomocnik ds. zakładowej kontroli produkcji), Łukasz Pachota (inżynier budowy), Martyna Włodarczyk (inspektor ds. ofertowania), Marcin Zalewski (inżynier budowy) otwarta na dyskusję z młodym pokoleniem. Piecze nad stoiskiem konsultacyjnym sprawował Dział Personalny reprezentowany przez Annę Szewc (Specjalista ds. Rekrutacji i Patrycję Kanię, Inspektora ds. Rekrutacji i Rozwoju Personalnego). Studenci mogli skonsultować różnorodne problemy i skorzystać z profesjonalnej wiedzy wysoko wykwalifikowanej kadry.

Case study: Opole

Podczas Dnia Młodego Inżyniera odbył się także pierwszy cykl wykładów ekspertów. W roli prelegenta Mostostal Warszawa wystąpił Kamil Wituń, główny technolog/pełnomocnik ds. zakładowej kontroli produkcji. W swojej prezentacji przedstawił budowę bloków energetycznych pod kątem procesu betonowania. Budowa w Opolu jako flagowy projekt polskiej energetyki budzi ogromne zainteresowanie środowiska branżowego, co było widać podczas naszego wykładu. Również studenci Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej mogli dowiedzieć się sporo o inwestycji w Opolu. Na zaproszenie Politechniki Warszawskiej Paweł Żbikowski, Dyrektor Obszaru Energetyki Mostostal Warszawa, przedstawił młodym inżynierom skalę inwestycji opowiedział studentom o pracach ziemno-żelbetowych kotłowni, wznoszeniu pylonów metodą ślizgową, koordynowaniu procesu betonowania fundamentów kotłowni, czy montażach technicznych z uwzględnieniem części ciśnieniowej kotła.

Inauguracyjne Dni Młodego Inżyniera za nami. Kolejna edycja wydarzenia planowana jest na jesieni. My tymczasem zapraszamy do zapoznania z kalendarzem nadchodzących wydarzeń i do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

ZAPISZ W KALENDARZU!

koniec czerwca – udostępnienie formularza rejestracyjnego 
24.10.2017 – Dzień Młodego Inżyniera – II warsztaty 
31.10.2017 – termin rejestracji do KDMI 
marzec 2018 – Dzień Młodego Inżyniera – III warsztaty 
31.03.2018 – termin nadsyłania prac 
kwiecień 2018 – obrady kapituły konkursu, kwalifikacje do II etapu 
maj 2018 – Dzień Młodego Inżyniera – IV warsztaty, przesłuchania uczestników 
czerwiec 2018 – Gala Finałowa programu B4YE

Wróć