Wolontariat Day

Realizując strategię zrównoważonego rozwoju razem z naszym strategicznym udziałowcem i partnerem, Spółką Acciona, stworzyliśmy inicjatywę Wolontariat Day, skierowaną do uczniów szkół podstawowych. Ideą akcji jest jak najwcześniejsze zaangażowanie dzieci w edukację na temat tak istotnych kwestii, jak m.in. zmiany klimatyczne, oszczędzanie energii oraz efektywna gospodarka i odpowiedzialna gospodarka zasobami. To również okazja do spędzenia czasu z uczniami na zabawie i nauce, w którą angażują się bezpośrednio pracownicy naszej firmy.

Szlachetna Paczka

„Mostostalowa Szlachetna Mobilizacja” to inicjatywa, w którą już od czterech lat angażują się wszyscy pracownicy firmy, a także budowy realizowane przez Mostostal Warszawa w różnych polskich miastach. Akcja odbywa się w ramach ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka, którego celem jest bezpośrednia pomoc polegająca na przygotowywaniu przez darczyńców konkretnych paczek dla potrzebujących, tak aby otrzymali rzeczy, których naprawdę potrzebują. Mikołajki i Mikołajowie Mostostal Warszawa z całej Polski samodzielnie przygotowują paczki i dostarczają je bezpośrednio do potrzebujących rodzin.

Zostań Bohaterem! Podaruj krew. Uratuj życie!

5 wspaniałych Mostostal Warszawa! “Zostań Bohaterem! Podaruj krew. Uratuj życie!” – pod takim hasłem, pod koniec czerwca, Mostostal Warszawa przyłączył się do organizowanego Dnia Krwiodawstwa. Na wyzwanie odpowiedziało wielu bohaterów, którym udało się w sumie oddać 10 litrów krwi.

Mostostal Warszawa w akcji krwiodawstwa dzielnie reprezentowali m.in. Dorota Trzeciak, Magda Małek, Hubert Bukmakowski i Jan Okoniewski. Każdy z pracowników musiał najpierw wypełnić kwestionariusz, przejść badanie poziomu hemoglobiny, a następnie poddać się wywiadowi lekarskiemu. Pod czujnym okiem lekarzy i pielęgniarek oddawali krew, która trafiła do banku krwi, a także mieli możliwość zarejestrowania się jako potencjalni dawcy szpiku.

- Krew oddawałem pierwszy raz, wielokrotnie myślałem nad pomocą innym w ten sposób, ale nigdy nie udało mi się wesprzeć potrzebujących aż do momentu, w którym Mostostal przyłączył się do akcji. Cieszę się, że firma wspiera tego typu działania. Jest to szczególnie istotne przed wakacjami, kiedy częściej zdarzają się wypadki i wiele osób potrzebuje pomocy. Każdy z nas może pomóc! Uzupełniajmy bank krwi, który może uratować również naszych bliskich – powiedział Hubert Bukmakowski, jeden z uczestników akcji.

- Mostostal Warszawa aktywnie propaguje akcje związane z ochroną zdrowia i życia ludzkiego, wspieramy postawy związane z promocją zdrowia, w które angażują się pracownicy naszej firmy. Zachęcamy też do zaangażowania się w akcje krwiodawstwa na co dzień. Krew można oddać każdego dnia w stacjonarnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – przypomina Jolanta Kondraszuk, Kierownik Działu Personalnego Mostostal Warszawa.

Poniżej na zdjęciach jeden z "Mostostalowych Bohaterów" – Hubert Bukmakowski – w akcji.